Street Art : Piękne Murale i Skate Park w opuszczonym Kościele- Okuda San Miguel,

Opuszczony, zamknięty na cztery spusty kościół Santa Barbara w Llanera w Hiszpanii po wielu latach zapomnienia, zyskał nowe życie za sprawą  projektu Okudy San Miguela. To nie pierwszy raz, gdy budynek świątyni zostaje przemianowany na magazyn, muzeum, sklep, a nawet pub. Co więc w tym zaskakującego? Hiszpańska realizacja porusza kolorami i estetyką, to „kaplica sykstyńska naszych czasów”.

Jak to się stało?

Kościół w niewielkiej hiszpańskiej miejscowości Llanera , nieopodal Oviedo wybudowany w 1912 roku zgodnie z projektem architekta Asturii Manuela del Busto, dla pracowników miejscowej fabryki amunicji . Fabryka ta pod koniec hiszpańskiej wojny domowej została, zlikwidowana, a wioska zupełnie się wyludniła, kościół utracił wiernych i został zamknięty.  Wnętrze świątyni niszczało przez kilka dziesięcioleci. Kilka lat temu budynek, odkryty został przez grupę entuzjastów i wizjonerów, którzy zdobyli fundusze od sponsorów, w tym m in. Red Bulla oraz lokalnej ludności na renowację i przekształcenie budynku w obiekt przeznaczony dla młodzieży.
Wnętrze dostało zupełnie nowy charakter. Wybitny artysta street artowy, Okuda San Miguel naniósł na ściany kolorowe malunki, o geometrycznych kształtach, nawiązujące to jego stylu, a wnętrze wypełniły rampy. Obiekt z powodzeniem, cieszy się dziś popularnością jako Skate Park. Sam  artysta, nazwa swe dzieło własną „Kaplica sykstyńską”. Zwolennicy mówią o „Świątyni street artu” i nowym, duchowym  wymiarze sztuki ulicznej.

Zgadzacie się? Jak podoba Wam się hiszpański projekt?

 

okuda-san-miguel-paints-colorful-mural-within-converted-churchs-indoor-skate-park-designboom-11 DSC0593 DSC0777 DSC0827 DSC0844 DSC0847 DSC0967-687x1030 DSC1073 DSC4353 DSC4383 DSC8378Źródło: laiglesiaskate  i okuda art

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

*
*